Üretim

İpekçilik genlerimizden aldığımız mirasla, 90 yıldır en mükemmeli ve benzersizi üretmenin peşindeyiz. Nerdeyse bir asırdır yaşayabilir olmamızı, taklidi zor, sürdürülebilir yeni ile geleneği birleştirebilmemize borçluyuz. 


Yaratıcılığa Fokuslanmak 

Özgünlüğe ve kaliteye fokuslanan yaratıcı vizyonumuzla yarının sürdürülebilir kalitelerini üretiyoruz. Hammadde, proses, makine ve yetkin insandan oluşan üretim bileşenlerimizi şekillendiren de, Yılmazipek’in bu yaratıcı, inovatif vizyonudur. Üretim aşamalarının her biri için uluslararası kalite standartlarını, platformlarını takip eder ve asla taviz vermeyiz. Kalıcı olabilmeyi kolay ve ucuz ulaşılabilen komoditeye mesafeli yaklaşımıyla koruyan Yılmazipek, inovasyon kadar bütünsel sürdürülebilirlik için de bedellerin karşılanması gerektiğini cesurca savunur. 

Bu doğrultuda hammadde tedarikçilerimizin tamamı, üretimimizin sürdürülebilirliğine hizmet edebilecek firmalar arasından özenle seçilir. 

Proseslerimizin ekolojik ayak izlerini ölçümleyerek, her aşamasında çevresel kazanım ve kayıpları analiz ederek, iyileştirici adımları atmayı sürdürürüz. Örneğin en yeni inovasyonumuz fillsens® ipliğiyle yaptığımız üretimlerin süresini, prosesi kısaltabilme konusunda yaptığımız yaratıcı geliştirmelerle, aynı miktar metre için %30 azaltmayı başardık. Daha fazlası için sürdürülebirlik inceleyiniz. 

İnovatif vizyonumuz gereği makine parkurumuzu, her daim bütünsel sürdürülebilirliğe hizmet eden güncel teknolojiyle yenileriz. Makine yaş ortalaması 4 yıl, geleneği 90 yıl olan genç bir fabrikayız. 

Üretimimizi taçlandıran köklü tecrübemiz, jenerasyondan jenerasyona yetkin insan bileşeni sayesinde aktarılır. Yetkin insanlardan oluşan ekibimizle uzmanlığımızı geliştirmeye ve fark yaratmaya devam ediyoruz. 


Sürdürülebilirliğe Fokuslanmak 

Kaynak tüketiminin azaltılmasının ve insana saygının mutlak gereklilik olduğu bir dünyada, moda sektörünün gücünü ve toplumda yaratabileceği farkındalığı çok önemsiyoruz. Türkiye’deki öncü ve örnek rolümüzle, uluslararası piyasalarda edindiğimiz yer, bize tekstil katma değer zincirinin standartlarını belirleme sorumluluğunu yükler. Yenilikçi ruhumuzu ve üretim mükemmeliyetimizi, uluslararası standartlar, platformlar ile taçlandırarak, sürdürülebilir çözümlerden en iyi şekilde faydalanmaya ve gezegenimizin kaynaklarını korumaya ve tüm bunlarla tekstil sektöründe fark yaratmaya kararlıyız. Daha fazlası için sürdürülebilirlik inceleyiniz.