Markalar
Koleksiyonlarımızın ruhu, 90 yıllık ipekçilik geleneğimizin zarif izlerini taşır dersek kendimizi doğru konumlandırmış oluruz. Köklerini ipekten alan uzmanlığımızla yarattığımız ipek benzeri zengin, özgün ve cesur koleksiyonlarımızla bugün de sayısız seçenekler sunmaktayız. Tasarım ve teknolojisinin taklidi zor, çevreye duyarlı kumaşlarımızla, tekstil sektöründe fark yaratıyoruz. 

Know-how mirasımızın görgüsüyle başlattığımız PASTEL BY YILMAZİPEK® markamızla özgünlüğe ve kaliteye fokuslanırken, yaratıcılığımızı ticari ustalığımızla buluşturduk. Sürdürülebilir hammadde, sürdürülebilir proses, son teknoloji makine, yetkin insan ve nihayetinde Bursa’da bir ilk olarak FSC® belgesini sahiplendirdiğimiz işletmemizle, tüm PASTEL BY YILMAZİPEK® koleksiyonlarımızın üretim bileşenlerini şekillendiren, yaratıcı vizyonumuzdur. 

Gelecek nesillere emanet edeceğimiz bir dünya için yaratıldığına inandığımız fillsens® koleksiyonlarımızla, gerek sürdürülebilirlikte, gerek ipeksi kalitelerde bir çığır açtığımıza inanıyoruz. Büyüleyici akışkanlığı, renkleri hem düz boyada hem de baskı altında doğallıkla zengin ve canlı yansıtması ve en önemlisi LCA® ve FSC® belgeleri ile sürdürülebilir tekstil için yepyeni bir nefes olmuştur. fillsens® koleksiyonlarımız geleceğimiz için güvencedir. 

reborn® markamızla %100 geri dönüştürülmüş (recycled) veya %100 ileri dönüştürülmüş (upcycled) ipliklerle dokuduğumuz reborn® koleksiyonumuz, dünyamızın atık iplikleri ve bilhassa plastik bataklığına çözüm olma arayışında atılmış bir adımdır. Tıpkı kökleriyle bataklıktan beslenen nilüfer çiçeği gibi, atık plastik batağından beslenen reborn®’da bize yeniden doğuşu, güzelliğe, yararlılığa dönüşümü simgeler.