PASTEL

PASTEL BY YILMAZİPEK® 
DÜNYADAKİ EN İPEKSİ KUMAŞ KOLEKSİYONLARI


İpekçilik kültürümüzü 2004 yılında yarattığımız PASTEL BY YILMAZİPEK® markamızla Rayon kumaşlarda devam ettirdik. 2005 yılında dünyada ilk kez 40 denye ENKA® Rayon ipliğiyle ürettiğimiz Pastel koleksiyonları ile tekstil sektöründe bugüne dek eşi benzeri olmayan ipeksi kaliteler yarattık. Krepli kalitelerde homojen görüntüyü sağlamada yakaladığımız başarı ise benzersizdir. Öyle ki, bazı krepli kalitelerimizin ismi, mesela “Botilda” anonimleşmiştir. Küçük dokunuşlarla fark yaratarak ayrıcalıklı kalitelere imza atma kültürü, bize ikinci jenerasyonumuz Doğan Yılmazipek’in mirasıdır.


"Yaratıcılık" her bir koleksiyonumuzun sihirli sözcüğüdür. Devraldığımız ipekçilik mirasının bahşettiği tecrübe ve sorumluluk bilincimizin verdiği motivasyonla hareket eden tasarım ekibimizin tutkusu ve ustalarımızın usanmak bilmez titizliğinin bileşkesi, dokumadan son dokunuşlara kadar üretim sürecimizin her aşamasına sinmiştir. Sürdürülebilir hammadde, sürdürülebilir proses, son teknoloji makine, yetkin insan ve nihayetinde Rayon kumaş kategorisinde Türkiye’de bir ilk olarak FSC® belgesini sahiplendirdiğimiz işletmemizle, PASTEL BY YILMAZİPEK® sürdürülebilirliği yaşam felsefesi edinmiş yeni neslimizle bütünleşir.


PASTEL BY YILMAZİPEK®’in omurgasını oluşturan d.n.a koleksiyonu, teknik anlamda üstün ve çeşitli gramajlı ürünleriyle ipekliler gibi zamansız olmaya devam ediyor. Silk Allure koleksiyonumuzlaysa 40 denye ve türevlerini geniş bir yelpazeyle sunarak, hafif gramajlı ve dökümlü ipeksi kalitelerde mükemmelliği hedefliyoruz.