Reborn

Pastel’in sürdürülebilir sentetik kumaş koleksiyonu

reborn® markamızla %100 geri dönüştürülmüş (recycled) veya %100 ileri dönüştürülmüş (upcycled) ipliklerle dokuduğumuz reborn® koleksiyonumuz, dünyamızın atık iplikleri ve bilhassa plastik bataklığına çözüm olma arayışında atılmış bir adımdır. Tıpkı kökleriyle bataklıktan beslenen nilüfer çiçeği gibi, atık plastik batağından beslenen reborn®’da bize yeniden doğuşu, güzelliğe, yararlılığa dönüşümü simgeler. 

Nilüfer çiçeği Antik Yunan’dan Mısır Uygarlığına, Hindu inancından Budist kültürüne kadar birçok kültürde kutsal kabul edilen bir çiçektir. Bataklıkların çamurlu sularından yükseldiği için, tüm zorluklara rağmen üste çıkmayı ve bilgeliğin ışığına doğru ilerlemeyi temsil eder. Her akşam gün batımıyla kapanması ve güneşin doğuşuyla tekrardan açılması ise yeniden doğuş ve uzun yaşamdır.

Çevre sorumluluğunu ön plana koymak idealiyle tasarlanmış Pastel reborn® koleksiyonumuz, geleceğe dönük manifestomuz niteliğinde ileri dönüşümlü (upcycled) ve sertifikalı ipliklerle harmanlanarak özel olarak dokunmuş yumuşak, şımartıcı ve uzun ömürlü kumaşlardan derlenmiş zengin çeşitli bir seçkidir.


reborn® varoluş amacına en uygun sürdürülebilir iplikleri kullanırHer yıl tahminen 100 milyar parça giysinin üretildiği dünyamızda, bu üretimle paralel ortaya çıkan çok büyük miktar tekstil atığı ve eski giysi atıklarını değerlendirme fikrinden doğan Renu® moda dünyasına taze bir soluk olmuştur. Renu® iplik hammadde olarak ihtiyaç fazlası, atılmış giysileri ve tekstil üretimi sırasında ortaya çıkan atıkları kullanır.         

CO2 emisyonunu azaltmak, daha az su tüketmek ve yenilenebilen enerji kullanmak üzere yola çıkan Q-NOVA®, çevre dostu-sürdürülebilir naylon 6.6 ipliğidir. Q-NOVA® üretiminin yarıdan fazlası tüketim öncesi oluşan, hiçbir şekilde kullanılması mümkün olmayan plastik atıklardan gelir. Yeniden kazanılmış hammadde izlenebilirliği, Q-NOVA® iplikte mümkündür.


Kalitelerimizi görmek için lütfen koleksiyonlarımıza tıklayınız.